Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

VLS 20

Ulmiel · 111 · 23435

Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Sem že hotel dat link do prijave pod Novice, pa sem si rekel Ah, valda bodo vsi vidl na glavni strani :D

Jah mal je krneki, da klikneš novice, zato da prebereš vse podatke o VLS, med drugim tudi o prijavi in registraciji, potem pa morš it pa nazaj na prvo stran za prijavo.

Kahko bi imele tudi novice link in povezavo do prijave. Že zato, ker smo pišiljal vabila folku na mail, tko da jim prihraniš to da more hodt še na spletno stran. Just saying...
Dwarf!

HA!


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Je čist res, bom dodal :) Ampak mede me dejstvo, da če želiš priti do spletnih novic, moraš najprej na glavno stran, kjer je slika za prijavo precej očitna.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Je čist res, bom dodal :) Ampak mede me dejstvo, da če želiš priti do spletnih novic, moraš najprej na glavno stran, kjer je slika za prijavo precej očitna.

Je očitna, sam v želji po informacijah pač klikneš novice in pol k bereš tisto, nekak naravno pričakuješ da je povezava nekje tam.

Tista slikca o vls na prvi strani mi je šla čist v pozabo.
Dwarf!

HA!


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
DELAVNICA VILINSKIH ŠČITOV!

Enkrat je dal nekdo idejo, da bi za VLS izdelali kartonaste ščite za obesit na stene in stebre ter jih porisali z vilinskimi grbi. To mi je bla takrat mega super awesome ideja in ker nimam pojma kdo je to govoril, se kr javim, da speljem delavnico, bi pa potreboval vsaj par ljudi za pomoč oz. čim več, tem bolje :h14034: Datum delavnic bi bil dogovorjen naknadno.

Dejmo tukaj ideje za izdelavo in grbe, ampak zaenkrat je moj plan tak:
1) dobimo se na lokaciji (mogoče pri meni doma, pri Robiju ... se zmenimo)
2) prinesemo plahte kartona = valovite lepenke (ga imam doma velik, sicer se gre dodatno iskat še na Rudnik)
3) razrežemo kartone na pravo velikost in obliko
4) nalepimo razne detajle kot je "jeklen" rob ščita
5) po potrebi utrdimo z dodatno plastjo kartona ALI lesenimi letvicami na zadnji strani
6) porabmo društvene akrilke (kupimo dodatne) in z mačkom nanesemo osnovno barvo
7) sušenje po potrebi pospešimo s fenom
8 ) narišemo grbe
9) na zadnjo stran pritrdimo vrvice za obesit
10) High fives all around! :h14013:

Dodatne opcije za razmislit so še kaširanje podlage, utrjevanje robov z duct tapom, lakiranje pobarvane podlage ...
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Predlagam da se to dela na vroč sončen dan. To bo 1900% pohitrilo izdelavo pa ne rabiš fena.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Predlagam da se to dela na vroč sončen dan. To bo 1900% pohitrilo izdelavo pa ne rabiš fena.
Na to sem pomislu.

UPDATE! Z Robijem sva se pogovarjala in je dal super idejo: kupi se vezana plošča in se jo razreže na velikosti cca 40x70cm, pri njemu doma se na tračno žago izreže še končno obliko ščita, potem gremo pa naprej z barvanjem. Pobarvamo pa loh obe strani, tko da imamo na konc recimo iz 12 ščitov, 24 grbov, ki jih lahko uporabljamo za različne dogodke :)

Les zrihta Robi, za barve in čopiče se bom pozanimal jaz, zdej rabm samo še ljudi, da se zmenmo za datum. V poštev pride tko med tednom kot vikend - moj predlog je drug teden en dan od torka do petka ali v nedeljo. What say you? SPoročte, da se zmenim še z Robijem.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Hja, sam a ni fajn da so ščiti mal upognjeni? Pa lažji bi bili iz lepenke, les je les pa že tko mamo velik opreme za furat z avti.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Jst sm drugače ful za les, ker hudo zgleda. Sam ne bom pa tega mela v kleti, ker imam že tko al tko vse prenapolnjeno. :) Tako da če se najde drug skrbnik za te ščite, potem sem za!


Akrilke so večinoma pri meni v ustvarjalni škatli. Čopiči tudi. Sem za akcijo, ker bom verjetno imela čas kateri koli dan, razen sredo zvečer. :D






« Last Edit: June 27, 2018, 10:56:48 am by Awarandea »


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Upognjeni so lepši, to je res, ampak karton se prej al slej uniči, zvija, trga in navlaži. Placa pa približno enako zasedejo, ker gre samo za debelino ščitov in če jih je 12, se niti ne pozna. Na koncu se mi zidjo leseni boljši :)
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Jaz lajko v četrtek in petek. Samo name se ne preveč ozirat, če mate drugi drugače čas, ker sem bl crap od umetnika.  :)
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Vezana plošča se dobi tudi debeline 5-7 mm kar naredi cel paket ščitov res lahek in ne zavzame veliko prostora.

S tem da 1 cm vezna plošča te velikosti nese neko težo in jo je težje pritrdit na steno.

Dwarf!

HA!


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Ima kdo možnost dobit kakšen hlod lesa, z lubjem? :D Bi bilo super, če bi imeli par takšnih "naravnih" krožnikov za večerjo. Sam mi ravno letos nimamo več drv...  :-[


Wood slices are a great idea for any woodland, boho, rustic and organic wedding, and they are very affordable. You may use them for many different purposes ...


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Mogoče se da dobit take že zaščitene za dolgoročno porabo pa da niso predragi? Ker če so frižni potem bo lubje kmalu odpadlo pa koščki bojo skoz odpadal, če je pa presušen pravilno pa zaščiteno s kšno smolo ali lakom bi bli pa obstojni za nadaljnja srečanja, kar ne bi bilo slabo kot investicija!
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Na starem lesu bo lubje prej al slej odpadlo in bilo lep dom za črve, tko da predlagam sveže kose. Najlažje bi blo verejtno kr na motorko en del hloda razžagat, ampak trenutno nimamo mi doma nč dost širokega. Zgleda pa ful lepo in srednjesvetsko :)
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Ja jst tega ne bi šparala. :D Uporabimo za VLS pa vržemo kasnej na ogenj.  :)  Sem zdej že bratu zatežila, naj čekira če ima kakšn sosed drva na vrtu. :D Da bi mu ukradel eno poleno hehe. Sej tud če mamo samo ene 4 kose, bi bla huda scena.