Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Gospodar prstanov - serija

Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Ma kaj je pa "klestenje stroskov" drugega kot sparanje?

Za PC se strinjam, da gre vcasih predalec, ampak ti ze leta vnaprej jamras, in to glede Srednjega sveta, o katerem ves cas dokazujes, da ne ves nic razen najbolj splosnih zadev. Sej s tem ni nic narobe, sam res nisi avtoriteta za komentiranje, kaj so "nepotrebne neumnosti, ki odstopajo od v knjigah napisane pripovedi," glede na ocitne bedarije, ki jih kvasis.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Jaz sem pa mal prebral o tem, kako so zastavili serijo in sem mal bolj optimističen, kot prej. Potihem upam, da se bodo, pazte to - "potrudili" in nakazali kako se to dela v 2000nekineki
Ane, tko k so se z raznimi Sopranoti pa Breaking bad že v preteklosti k so res hude serije s super scenariji in vse dost prov narejen.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Jaz sem pa mal prebral o tem, kako so zastavili serijo

Dej povej kej več, kaj si prebral in kje? Ker jaz do zdaj nisem našla kakega pametnega vira, vse je tako skrivnostno (razen da zdajle iščejo igralce za stranske vloge ter statiste na Novi Zelandiji).
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Najbrž sem prišel z infotom šele nekam, kjer ste ostali že dlje časa, ker nisem čisto nič spremljal, razen kar sem prebral na forumu :)


Sicer pa tole: [size=78%]https://www.digitaltrends.com/movies/amazon-lord-of-the-rings-series-news-cast/[/size]
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Quote
sam res nisi avtoriteta za komentiranje, kaj so "nepotrebne neumnosti, ki odstopajo od v knjigah napisane pripovedi
Saj ne komentiram, kaj je in kaj ni narobe glede na knjige, temveč sem izrazil zgolj upanje, da tega ne bo (preveč). Če bo, ste itak drugi, ki boste skočili pokonci.
Gospodarja prstanov pa vseeno poznam, saj sem ga 2x prebral.
« Last Edit: July 23, 2019, 06:30:26 am by Boki »
Delaj dobro!


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile

‘Lord of the Rings’ Series at Amazon Taps First Cast Member (EXCLUSIVE)



https://variety.com/2019/tv/news/lord-of-the-rings-series-amazon-cast-markella-kavenagh-1203268175/


Nobenih detajliv sicer, in gre za govorico, tako da ni ravno uporaben podatek.

Besser Ritter Wenne Knecht!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Gospodarja prstanov pa vseeno poznam, saj sem ga 2x prebral.

Ja, sej sem napisala, poznas najbolj splosne zadeve.

U, novica glede castinga. Moja reakcija je bila podobna kot od drugih komentatorjev: Ce bodo dali karakterju ime Tyra, naj hudicevo dobro utemeljijo, od kod ime pride. Pri Tolkienu imena niso random in so vezana na karakter in jezik (in Tyra ne vem, kako bi sla v to). Razen ce bo hobitka ali plebejka, pa se to Tyra ne gre dobro skozi, ker ti imajo navadna imena. Tyra je pa cisto moderna fantazija. Naj najamejo Davida Sala, da to popedena.

Ime v bistvu ni ful kriza, ker je le eno ime, in odvisno od tega, kaj zenska je. Ampak ce bo kontekst napacen ali bo vec takih, potem to pomeni, da avtorji serije ne poznajo osnov Tolkienovega dela ... In ta del bi bil zaskrbljujoc.

Cakam na naslednje ime. Oz da mogoce ta novica ni pravilna.
« Last Edit: July 23, 2019, 08:37:08 am by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Hm, sej a ni kr pogosta praksa, da dajejo kšnim characterjem med produkcijo placeholder imena? Vsaj dva razloga mi padeta na misel; en je, da bi pravo poimenovanje lika že samo po sebi izdalo več, kot so na tej točki prpravljeni izdat (kle je to kr verjetno -- glede na to, da niso izdal še praktično NČ), en je pa, da je ta lik enostavno tok nepomembn, da ma lahko nek čist arbitraren ime, ker imena med serijo itak ne bodo izrekl.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Na to prvo sem tudi jaz pomislila, da je delovno ime.

To drugo pa malo dvomim, ker ne vem, zakaj bi objavljali casting cist mickenega lika.

In v vsakem primeru: LOTR in Hobit sta imela neizrecena imena, pa so bila se vedno v skladu z logiko Srednjega sveta.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Včas je tko (vsaj pr GoT je blo), da prve novice padejo s kšnih obskurnih, večkrat lokalnih kasting pejdžov, tko da men se zdi čist možn, da gre za en minilik, k ga je folk najdu in se je zdej nanj opru celotn internet, ker je to pač edina stvar, k jo mamo. Drgač v Hobitu je ena Hilda Bianca, ane ... K mi tud baš ne sede v Tolkienov nabor imen (oziroma natančneje -- priimkov), ampak kle gre za mal drgačn primer, ker je ime apparently izrečeno v nekih tie-in knjigah, tko da ga očitno niso izbral s premiso, da ne bo nikol rabljeno. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
OK, I stand corrected, eno delovno ime je cudno. Ampak ga nikol ne slisimo. (Hilda je glede na kulturo OK.)

Drugace ne vem, iz kere tei-in knjige bi prisla Bianca. Al mislis Tyro?
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Nene, Bianco sem mislil. In tud js nisem šur, iz kere knjige je (niti nisem vedu, da majo Hobit filmi kšne tie-in knjige, niti si nism mislu, da je pr tok razvlečenih filmih treba še kej tie-inat). V bistvu se sklicujem na tale wiki
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
A, po tem sklepam, da so tie-in knjige prisle za filmom. Wtf, prvic slisim.

Mislm, ce so namigi, da nej bi sla serija o Númenorju, resnicni, bi moralo biti ime - ce je clovek in z Númenorja - v adûnaicu ali vilinskih jezikih, odvisno od backstoryja.

Ce je vilinka, mora biti vilinsko.

Razen ce bo neka Umbarka ali kaj podobnega, potem bi mogoce slo. Sej pravim, hudicevo dobro bodo morali ime utemeljit.

ETA: Blaz mi je pisal, da je Tyra verjetno samo delovno ime za Tar-Telperien, vladajoco kraljico Númenorja v casu kovanja Prstana. Now we're talking!
« Last Edit: July 23, 2019, 10:32:51 am by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile
Tolkien Gateway:

Quote
Tar-Telperiën was the tenth monarch of Númenor and its second Ruling Queen. She was the eldest child of Tar-Súrion, and a proud and willful ruler. Little is known of Tar-Telperiën's reign, but it is stated in The Line of Elros that she refused to wed, and so died without an heir. During her rule in Númenor, momentous events took place in Middle-earth: the Rings of Power were forged and the War of the Elves and Sauron began. Despite the ancient alliance between the Dúnedain and the Elves, Tar-Telperiën did not interfere in these matters; her successor had to deal with Middle-earth's troubles.
Tar-Telperiën was long-lived even for one of Elros' line, and appeared to be reluctant to give up her power: unlike all the rulers of Númenor before her, she did not surrender the Sceptre to her successor a few years before her death, but instead waited until just prior to it.
Tar-Telperiën's nephew Minastir, the son of her younger brother Isilmo, succeeded her and ruled as Tar-Minastir.


Meni se zdi primerno, da bi 5 sezon dolgo serijo začeli z njeno vladavino, glede na povezavo s prstani in Sauronom ob istem času. Ona je živela v drugi dobi 1320 - 1731, 411 let, in vladala 175 let, do padca Numenorja je pa potem še kar dolga, 1588 let, in 15 vladarjev (od katerih lahko večino jadrno povzamejo v stavku ali dveh).

Če seveda serija ne bo o mladem Aragornu.  ^-^

Besser Ritter Wenne Knecht!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Še nikoli nisem tok upal, da imate prav prav v kakšnem topiku.


Tyra...  :dribble: :oh: ???
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist